Fenerbahçe përjashton Ozil

Shalke, Verder Bremen, Real Madrid, Arsenal dhe së fundi Fenerbahçe. Këto janë skuadrat e mëdha të mesfushori Mesut Ozil ndër vite.

Problemet me klubet ku është aktivizuar kanë shpesh prezente ndërsa mësohet se klubi nga Stambolli Fenerbahçe e ka përjashtuar. Nuk ka detaje por njoftimi është zyrtar.

Njoftimi:

“Lojtarët e ekipit tonë të futbollit A Mesut Ozil dhe Ozan Tufan u përjashtuan nga skuadra sipas vendimit të marrë”, thuhet në njoftimin e klubit turk.

Turko- gjermani Ozil është bërë pjesë e Fenerbahçes në janarin e vitit të kaluar pas transferimit të tij nga klubi i Arsenalit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!