Ndalet Siti, Reali sërish Benzema vendimtar

Në Londër aty ku ekipi i Vieira priti ‘qytetarët’ e Pep Guardiolës dueli mbeti i zjarrtë nga fillimi deri në minutën e 95’të. Asnjë ndërrim për Sitin asnjë gol në dy portat. Kristal Palasë i bën nder Liverpulit, diferenca me kreun të mërkurën mund të reduktohet në një pikë.

Lacio me një gol të Imobile nga penalltia merr tri pikë ndaj Venecias.

Ndeshje speciale ka figuruar për Vedat Muriqin kjo mbrëmje. Sulmuesi dardan me Majorkën e tij u përball me Realin e Madridit por edhe pse iu afrua disa herë golit Muriqi me shokë nuk e ndalën dot ekipin nga Madridi. Benzema dy herë dhe Vincius J, autorë të 3 golave.

Kreu i Realit, 10 pikë mbi Sevlijen që vjen e dyta./Sportiim.al/

Sot në Europë:


Kristal Palasë- Mançester Siti 0-0

Lacio- Venecia 1-0

Majorka-Real Madrid 0-3 /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!