Lautaro merr një top në shtëpi, ngec Sevilja

Në qëndër të kritikave prej javësh, sot Lautaro Martinez dhe Edin Xheko shënojnë respektivisht nga 3 dhe 2 gola në ndeshjen Inter-Salernitana përfunduar 5-0. Ndeshja e vlefshme për javën e 28-të të Seria A me zikaltërit që marrin kreun.

Bundesliga luajti Bielefeld- Augsburg (0-1). Dueli i fundit të tabelës i buzëqeshi miqëve që shënuan një gol për tri pikë.

Mjaft interesante ndeshja e La Liga-s Alaves- Sevilja. Baskët si gjithnjë kockë e fortë për të mëdhatë. Ekipi vendas mbajti të paprekur rrjetën me ndeshjën që u mbyll 0-0.

Ligue 1 në Francë ofroi takimin Lorient -Lion. Ndeshja foli nga fillimi deri në fund për ekipin mik teksa fitoi 1-4./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!