Sot/ Napoli- Inter, Çelsi- Palmerias finalja…

Premier League, La Liga, Bundesliga, Seria A, Ligë1, Eredivisie, Botërori i Klubëve, janë disa nga kampionatet dhe eventet kryesore të ditës së sotme në futbollin europian dhe atë aziatik .

Veçohen:

Seria A, kryesfida i takon duelit Napoli- Inter (18:00). Në Spanjë, Vijareal- Real Madrid (16:15) ndërsa në Angli, Mançester Junajtid- Sauthempton (13:30)

Botërori në Emiratet e Bashkuara Arabe me dy ndeshjet për 3/4 dhe 1/2. Al Hilal- Al Ahli 14:00 dhe finalja e Abu Dabit, Çelsi-Palmerias në 17:30.

Nuk duhet evituar kampionati i Kategorisë së Parë me 8 sfidat e saj në Shqipëri dhe rikthimi i kampionatit të Superligës së Kosoves në 13:30 me tri përballje./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!