Kampionatet elitare, sot tri sfida…

Hertha- Bokum, në Bundesligë, Getafe-Levante në La Liga, Marsejë-Anxhers në Ligë 1, janë tri takimet kryesore të ditës së sotme në kampionatet elitare europiane.

Pas një pauze të këtij kompeticioni, ndërsa në vende të ndyshme prioritet morën Kupat, duket se më në fund, elita europiane do të marrë kuotat e plota të angazhimëve kalendarike të vitit 2022.

Ndërkaq, kampionatet lart, por dhe Seria A do të shtojnë ndeshjet të shtunën dhe të dielën ku padyshim supersfida e ditës së nesërme i takon Milanos teksa do të luhet derbi i ‘Madoninës’ mes Interidhe Milan (të shtunën ora 18:00)/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!