Europa zgjeron hartën e ndeshjeve luhet

Nisin sot në masë ndeshjet europiane të fubollit por jo vetëm. Veç kampioantit shqiptar, ai që i intereson më së shumti skuadrave tona, tifozerive respektive si dhe institucionit që organizon garën FSHF-së në kontinent shumë kampionate në aktivitet.

Më kryesorët, Premier League, Seria A, Bundesliga, Copa del Rey në Spanjë, Ligë 1, Eredivisie, Liga Portugal, Super Lig-a truke dhe shumë kampionate vijojnë ose rinisin me ndeshjet e vitit 2022.

Për tu evidentuar takimet kryesore si: Mançester Siti- Çelsi dhe Aston Vila- Junajtid në Angli, Gladbah- Leverkusën në Bundesligë, Juventus- Udineze në Seria A etj

Në Afrikë, dy ndeshje të Kupës së Kombëve që po luhet në kamerun. Do të jenë të impenjuara sot duelet: Nigeri- Sudan dhe Guinea-Bisao me Egjiptin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!