Xhokoviç vendos: Do jem në ‘Australian Open’

Nuk pranon të vaksinohet por Xhokoviç, ka marrë një leje mjekësore për në Australi.

Numri një në botën e tenisit Novak Xhokoviç ka konfirmuar se do të marrë pjesë në turneun e Melburnit në Grand Slam të ‘Australian Open’. Serbi ka njoftuar pak më parë në rrjete në një postim ku shkruan se ka lënë prapa hezitimin për të mos asisituar në garën që nis me 17 janar.

Postimi i Novak Xhokoviç në Twitter:

“Gëzuar vitin e ri 2022 të gjithëve ju uroj shëndet dashuri e gëzim.Gjatë pushimëve kam kaluar një kohë brilante me miqtë dhe të dashurit e mi. Tani do të shoh përpara për të marrë pjesë në turneun e Australian Open. falë një leje mjekësore”, shkruan kampioni i botës në tenis./ Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!