Xhokoviç nuk pranohet në tokën e ‘kangurëve’

Tensiti një ditë më parë në rrjete: “Do të shoh përpara për të marrë pjesë në turneun e Australian Open. falë një leje mjekësore”.

Ndryshon me 360 gradë situata e kampionit të botës në tenis Novak Xhokoviç. Serbi kishte njoftuar se do të merrte pjesë në Australian Open por sot atij i është refuzuar gara në Australi.

34 vjeçari mbërriti në aeroportin Tullamarine në Melburn, Australi, në orën 23:30 me orën lokale më 5 janar dhe u dërgua në një dhomë ku u mor në pyetje nga autoritetet kufitare. Forca Kufitare australiane kontaktoi autoritetet e shtetit të Viktorias, të cilët pavarësisht lejes mjekësore i mohuan hyrjen.

Por tani, me situatën e ndërlikuar, kampioni serb mund të përfundojë në izolim pse jo dhe në heqje lirie. “Herald Sun”, shkruan se Xhokoviç në tokën ‘kangure’ është në telashe./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!