Teklaf rrëzohet në …Varshavë

Rrëzohet nga karrigia në një lojë shahu me lëvizje të detyruara në 10 sekonda. Ngrihet dhe i jep dorën rivalit.

Superylli i shahut Pauel Teklaf u bë një sensacion viral në rrjete pasi u rrëzua nga karrigia i zemëruar pas një përfundimi dramatik të një turneu me shpejtësi të lartë në Shah.

Teklaf po luftonte me Tigrian Petrosian kur reagoi ndaj disfatës duke u rrëzuar mbrapsht dhe duke u përplasur nga vendi në dysheme në Kampionatin Botëror të Blitz FIDE në Varshavë.

18-vjeçari pranoi se nuk e priste fundin komik të ndeshjes së tij, me videon që u bë pika kryesore e turneut me shumë shikues teksa shpërndahet në internet.

“Sapo humba ekuilibrin, në njëfarë mënyre dhe rashë”, i tha Teclaf FIDE-s pas humbjes së tij. (Video)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!