Nations/ Itali- Spanjë hap ‘Final Four’

Finalja e edicionit të dytë të Nations League do të zhvillohet të dielën në orën 15:00

Itali- Spanjë sot në San Siro dhe Belgjikë- Francë nesër në Allianz Stadium’ të Torinos janë dy gjysmëfinalet e luksit për Ligën e Kombëve.

Edicioni dytë me këtë fazë finale i programuar të zhvillohet në Itali vjen në një moment kur thuajse të gjitha europianët do të luajnë kualifikueset e grupëve për ‘Katar 2022.

Fituesi i parë i Ligës së Kombëve, Portugalia.

Ndeshjet gjysmëfinale Natoins:

Sot ora 20:45

Itali- Spanjë (Milano)

Nesër ora 20:45

Belgjikë- Francë (Torino)

Finalja:

Ita/Spa- Bel/Fra e diel ora 15:00 /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!