Itali- Spanjë, formacionet

Te Spanja debuton 17 vjeçari i Barcelonës Gavi. Italia asnjë humbje në ‘San Siro’

Nën drejtimin e gjyqtarit rus Sergei Karasev do të nisë pas pak në San Siro të Milanos ndeshja e parë gjysmëfinale e Ligës së Kombëve mes Italisë dhe Spanjës.

Të dy teknikët Mançini e Enrike kanë zbadhur formacionet të cilat sipas UEFA-s kanë shumë ndryshime.

Ndërkaq në Milano janë duke ushtruar presion verbal ndaj portieirit Donaruma. Tifozë të caktuar apo grupime të tilla, e konsiderojnë tradhtar ish portierin e Milanit pas kalimit te PSG. Një banderolë fyese ka shoqëruar që dje prag sfidën.

Formacionet zyrtare:

Italia-Donaruma, Di Lorenco, Bastoni, Bonuçi, Emerson, Barela, Zhorzhinjo, Verrati, Kieza, Bernardeski, Insinje, Tr: R.Mançini

Spanja: Unai Simon, Aspilikueta, Laporte, Torres, Alonso, Koke, Buskets, Gavi, Ojarzabal, Torres, Sarabia; Tr: L.Enrike

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!