Ligë 1/ Përleshje pas Angers-Marsejë

Pas incidentit në Nicë sërish Marseja protagoinste në situata me theks dhunën.

Në vërshëllimen e fundit të Angers-OM, disa tifozë nga vendakomodimi i skuadrës së Olimpik Marsejë dolën në fushë.

Një grindje e përgjithshme shpërtheu me mbështetësit e Angers ndërsa pavarësisht thirrjeve nga spikeri i impiantit për qetësi situata doli jashtë kontrollit. Stjuardët patën shumë punë dhe disa nga pajisjet e stadiumit u dëmtuan.


Kështu pas degjenerimit te sfida Nicë- Maresjë disa javë më parë, radha e impiantit ‘Raymond Kopa’ për të parë një përleshje të përgjithshme në fushë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!