Sherif në grupe të Champions, Monako bie në shtesë

Skuadra e 32-të në Ligën e Kampionëve ka emrin Shahtjor Donjetsk. Ukrainasit të gjëndur poshtë dy golave të Ben Jader ia dolën të eleminojnë Monakon në dy përballje direkte në Play off dhe do të jetë skuadra e Zebrit që gogëlohet në Stamboll nesër për grupet e Ligës së Kampionëve.

Pak minuta më përpara Sherif Tiraspol i cili eleminioi Teutën në turin e parë eliminator, eviton në mënyrë surprizë Dinamon e Zagrebit pas 3-0 në shtëpi dhe 0-0 sot në ‘Maksimir’.

Po për play off, Salsburg kaloi danezët e Brondbi 1-2 në një sfidë të luajtur nën diktatin e miqëve austriakë. Rezultati i përgjithshëm 2-4.

Rezultatet faza play off/ Champions League.

Brondbi- Salsburg 1-2 (1-2)

Din. Zagreb- Sherif Tiraspol 0-0 (0-3)

Shahtjor Donjetsk- Monako 2-2(1-0)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!