Broja e nis me dy gola te Sauthempton

Armando Broja i dërgon një mesazh ‘dy zanor’ Edi Rejës vetëm pak ditë nga ndeshjet kualifikuese të Grupit I për ‘Katar 2022.

Sulmuesi shqiptar ka bërë një debutim ëndrrash me Southempton në një transfertë për Kupën e Ligës ndaj Njuport.

Trajneri i ‘shënjëtorëve’ Ralf Hasenhutl, i dha një bluzë titullari sulmuesit të huazuar nga Çelsi dhe 19 vjeçari shqiptar kthehet në protagonist absolut teksa shënon golin e parë dhe të 6-të në fitoren 0-8 ndaj inferiorëve të Njuport.

Ndërkaq veç komplimenteve të marra nga stafi teknik i skuadrës së re, Broja ka tërhequr shpejt edhe vemendjen e klubit ‘mëmë’. Çelsi fill pas suksesit të sulmuesit i ka dedikuar një Twet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!