Ronaldo i vendosur, shkon te Siti

Tani vjen e bëhët serioze. Kristiano Ronaldo pas 3 sezonesh me Juventus në Seria A ka vendosur të largohet para kohe teksa ka dhe një vit kontratë me Zonjën e Vjetër. Fituesi i 5 -së Topave të Artë do të jetë në Premier League sërish në qytetin e Mançester-it por te rivali i ish skuadrës Siti.

Guardiola i ka telefonuar ndërsa pas refuzimit nga Heri Kejn, shërbimet e 36-vjeçarit luzitan duken si më të përshtatshmet për monetin.

Nga ana tjetër duket se diçka nuk ka shkuar mbarë te Juve pasi Ronaldo ka vendosur të përgjysmojë edhe pagën vetëme vetëm që ti bashkohet qytetarëve në Etihad.

Ai do të përfitojë 15 milionë euro në sezon ndërsa do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me opsion rinovimi edhe për një sezon tjetër. Pa shtuar këtu të drejta të tjera që Kristiano di të bëjë mjaft mirë.

Gjithësesi ka një problem financiar për tu zgjidhur mes dy klubëve…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!