Trajneri i ri/ Laçi zgjedh nga pista malazeze

Vukiçeviç drejtoi nga korriku 2019 deri në tetor 2019 Feronikelin. U shkarkua nga Naser Ramaj për mungesë rezultatesh.

‘Sporti im.al’ e zbuloi dy ditë më parë. Pasuesi i Duros do të vinte nga Mali i Zi por nuk ja doli të pikasë me emrin të cilët krerët bardhezinj me arsye dukshëm profesionale e mbajtën sekret.

Por sot Laçi ka zbadhur emrin i cili do duhet të nisë nga puna të enjten. Bëhet fjalë për malazezin Dejan Vukiçeviç, i cili ka arritur akordin me klubin bardhezi.

Tekniku 53-vjeçar ka një karrierë të pasur në pankina. Ai ka drejtuar kryesisht në Malin e Zi, por ka provuar edhe drejtimin e skuadrave si Feronikeli në IPKO duke punuar pak muaj e ikur si i dështuar. Ekpseriencë ka pasur edhe në Lituani, Moldavi dhe Serbi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!