Gafë e Volfsburg me ndërrimet…eleminohet

Klubi ka nisur procedurat e ankimimit për eleminimin nga DFB.

Tani është zyrtare: Volfsburgu i Mark van Bomel pas një vendimi të Komisonit të Disiplinës është eliminuar nga DFB-Pokal (Kupa e Gjermanisë).

Në raundin e parë skuadra e Bundesligës nuk arriti të fitojë në 90′ ndaj Munster i cili militon në nivelin e 4 gjerman. Në shtesë Volfsburg arrin të dominojë dhe të shënojë dy gola për një 1-3 final dhe një kalim turi (08.08. 2021).

Mirpo jo gjithëçka ka shkuar mirë për skuadrën e holandezit. Një ndërrim më shumë se sa lejon rregullorja e Federatës Gjermane i ka kushtuar eleminimin nga Kupa.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!