Nisin kampionatet në Europë

Shtohet lista e shtetëve që nisin me kampionatet sezonale të futbollit elitar për 2021-22.

Kështu sot pas javës së dytë në Kroaci, startoi Bundesliga austriake, kampionati rus (Rostov- Dinamo Moskë 0-2). Më herët ka nisur edhe kampionati rumun. Bundeliga 2 nisi me takimin e sotëm Shalke- Hamburg (1-3).

Ndërkaq Bundesliga gjermane nis në 8 gusht me sfidën Gladbah- Bajern Mynih. Ligë 1 e Francës nis në 08 gusht 2021.Në 13 gusht, Premier League, e bë sefte me Brentford- Arsenal në 21:00. Po në 13 gusht nis dhe Eredivisie e Holandës.

Nesër starton edhe kampionati helvet i Zvicrës me Lucernë- Jang Bojs në program në 18:00.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!