Finalja në duart e pasanikut

Jumbo Kuipers, sponsor i pilotit të Formula 1, Maks Verstapen.

Itali- Angli në finalen e së dielës në ‘Euro 2020’ për edicionin e 16-të, do të kalojë nga çertefikimi i gjyqtarit holandez, multi-milionerit Bjorn Kuipers.

48 vjeçari Kuipers ka lindur në Oldenzal, Holandë, ku ai zotëron dhe dyqanin e supermarketeve Jumbo, me një shtrirje i cili prek gjithë territorin e Holandës dhe Belgjikës.

Kuipers, nuk është pronar i zakonshëm pasi vetëm në 2016-ën, kapi një vlerë marramendëse të vlerësuar 11.5 milion £.

Ai ka studiuar për biznes në universitet, megjithëse kredencialet e tij të arbitrimit janë mjaft të larta. Dhe këtu diferencën e bën pasioni. Kuipers do mbajë drejtësi në Wembley në 11 korrik. Në 21:00, luhet finalja Itali- Angli.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!