Mjafton një gol, Brazili në finale

Gjysmëfinale CONMEBOL Copa America:Brazil-Peru 1-0

Pas një asisti të Nejmar në të 35-ën e pjesës së parë skuadra e Tite me Pakueta, ka realizuar e fituar ndaj Perusë 1-0 në gjysmëfinalen e parë.

Kështu, përralla peruane e Lapadulas mbaron këtu dhe Brazili fluturon për në finalen e Copa America.

Ndërkaq për biletën e dytë të Copa America, do të ndeshën mëngjesin e së mërkurës (03:00) Argjentinë-Kolumbi.

Finalja luhet në orën 02:00 të datës 11 korrik në Rio De Zhaniero në mitikun ‘Maracana’.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!