Kolumbia dhe Argjentina në gjysmëfinale

Mesi: “Kolumbia? Janë të shpejtë por ne duam finalen”.

Argjentina pas triumfit 3-0 ndaj Ekuadorit në Goiana të Brazilit ka siguruar biletën për në gjysmëfinale të Kupës së Amerikës. Rodrigue De Paul kaloi përpara skudrën e Skalonit në fund të pjesës së parë (40′) ndërsa në fund të takimit evidentohet mjeshtrit Lautaro Martinez në të 84′ dhe Lionel Mesi në të 93′-ën.

Ndërkaq më herët Kolumbia ishte e kualifikuara e parë gjysmëfinaliste. Skuadra e Reinaldo Rivieras arriti të triumfojë përmes goditjeve të penalltive 2-4 ndaj Uruguait. 120 minuta u mbyllën 0-0.

Gjysmëfinale:

01:00 Brazil– Peru, (Rio, datë 6/07/ 2021)

03:00 Argjentinë- Kolumbi (Brasilia, 07/07.2021)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!