Në finale Brazil- Argjentinë

Portieri argjentinas pret tri penallti dhe kualifikon për në finale Mesin me shokë.

Gjysmëfinale Copa America: Kolumbi- Argjentinë 1-1 (2-3 pas penalltive)

Finalja e Kupës së Amerikës do të jetë e gjitha për tu ndjekur. Pas Brazilit, në mesantë, ia ka dalë të kalojë edhe Argjentina e Lionel Mesit.

Në ndeshjen e luajtur në Brazilia, ishte Lautaro Martinez i cili kaloi përpara argjentinait në minutën e 7-të. Në të dytën Kolumbia barazoi me Luis Diaz në të 61 për 1-1 final.

Pas kohës shtesë radha e penalltive aty ku portieri i Argjentinës, Emiliano Martinez vesh spaletat e heroit duke pritur tri penallti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!