Spanja ‘sot’, në mbrëmje Portugali-Francë “finale” luksi

Do të luhen sot në dy fasho oraresh takimet e fundit në Grupet E dhe F. Në 18:00 në Shën Petersburg Suedia pret Poloninë (gjykon Majkell Oliver, Angli) ndërsa në Sevilje, Bjorn Kupers nga Holanda do vendosë drejtësi mes Sllovakisë dhe Spanjës në një duel që për Furitë e Kuqe rezultati i vetëm për të vijaur më tej, mbetet fitorja.

Në 21:00 dy ndeshjet e fundit të fazës në grupe i pëkasin pikërisht atij që është konsideruar si grup ‘ferri’. Për një biletë nga Grupi F ndeshën në Hungari, Portugali- Francë. Antonio Mateu Lahoz nga Spanja drejton finalen e parakohëshme në ‘Pushkash Arena’ të Budapestit.

Në Mynih, përballja Gjermani- Hungari po në 21:00 aty ku do të drejtojë rusi Sergei Karasev. Në letër gjermanët e Joakim Lëv faoritë.

Ndeshjet sot:

Grupi E, ora 18:00:

Suedi- Poloni (Shën Petersburg)

Sllovaki- Spanjë (Sevilje)

Grupi F, ora 21:00

Gjermani-Hungari (Mynih)

Portugali- Francë (Pushkash Arena)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!