12 skuadra të kualifikuara, sot 4 të fundit

Fotografia fazës tjetër me eleminim të drejtpërdrejtë të ‘Euro 2020’, fillon të marrë formë.

Ekipet që kanë kaluar fazën e grupeve dhe kanë marrë kualifikimin për në raundin e parë të nokautit janë dymbëdhjetë :

Itali, Austri, Zvicër, Uells, Holandë, Belgjikë, Angli, Francë, Danimarkë, Republikë Çeke, Kroaci dhe Suedi. Pritën dhe 4 të fundit të grupeve E dhe F, të planifikuara për tu luajtur sot në 18:00 dhe 21:00.

Gjithçka është ende e hapur në Grupin F, ku Gjermania nuk mund të dështojë ndaj Hungarisë dhe shpreson që një gabim nga Franca ndaj Portugalisë të kalojë si e parë, ndërsa në Grupin E, Spanja do të luajë kualifikimin kundër Sllovakisë.

Edhe Polonia është e dënuar të fitojë kundër Suedisë për të marrë biletën për raundin e 16-tave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!