Anglia pret në ‘Wembley’, Modriç kualifikon Kroacinë

Kualifkohet edhe Republika Çeke si e tretë më e mirë

Republika Çeke- Angli 0-1

Kroaci-Skoci 3-1

Anglia vendos të luajë në ‘Welmbley’ dhe këtë e bëri pikërisht sot në mitikun e Londërs ‘Wembley’.

Në duelin me Çekinë, e fundit për fazën në grupe, skuadra e Sauthgejt diti të vendosë supermacinë në fushë duke shënuar një gol me Rahem Sterling në minutën e 12-të të pjesës së parë.

Në takimin tjetër të Grupit D, Kroacia gjunjëzoi 3-1 vendasit e Skocisë në ‘Hampden Park’ të Gllazguot. Ekipi i Daliç shpejt përpara me golin e Vasliç në të 17-ën.

Më pas vjen kryevepra e Luka Modriç i cili rikthehu kroatët përpara në të 62-ën pas barazimit provizor të britanikëve veriorë në fund të pjesës së parë (MekGregor 42′). Goli i tretë për nënkapionët e botës, u shënua nga Ivan Perisiç kur luhej e 77′ (asist Modriç) i cili vlejti edhe vendin e dytë në tabelë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!