Rusia për të qëndruar në garë

Rusia luan në Shën Petersburg dhe sot ndaj Finlandës nuk hyn në punë asnjë rezultat tjetër veç fitores. Në Grupin B, veç Finlandës dhe Rusisë janë dhe Belgjika e Danimarka.

Një dedikim special i finlandezëve ndërsa zbitën në fushë për nxehmjen me një bluzë solidarizimi për Eriksen teksa në përballjen e kaluar mes tyre dhe Danimarkës pati probleme të frikshme shëndetësore.

Gjykon holandezi Deni Mekelie

Formacionet zyrtare:

Finlanda (3-5-2): Hradecky; Toivio, Arajuuri, O’Shaughnessy; Raitala, Schüller, Lod, Kamara, Uronen; Pukki, Pohjanpalo. Tr: Kanerva.

Në dispozicion: Joronen, Jaakkola, L. Vaisanen, Jensen, Soiri, Sparv, Alho, Kauko, Lappalainen, Valakari, Ivanov, Forss.

Rusia (4-3-3): Safonov; M. Fernandes, Diveev, Dzhikiya, Kuzyaev; Zobnin, Barinov, Ozdoev; A. Miranchuk, Dzyuba, Golovin. Tr: Cherchesov.

Në Dispozicion: Shunin, Dyupin, Karavaev, Semenov, Cheryshev, Sobolev, Zabolotny, Zhemaletdinov, Fomin, Evgenyev, Makarov, Mukhin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!