Parashutisti zbret dhunshëm në Mynih

Pas takimit Francë-Gjermani (1-0) luajtur të martën, disa njerëz u goditën nga një parashutë që zbriti në Allianz Arena të Mynihut duke i lënduar ndeshëm.

Incidenti ka patur si protagonist një protestues i cili zgjodhi të fluturojë me më pas të ngatërrohet me telat e kamerave në stadium duke rrezikuar disa persona.

UEFA ka reaguar:

Ky akt i pakonsiderueshëm, i cili mund të kishte pasoja shumë të rënda për një numër të madh të njerëzve të pranishëm, shkaktoi dëmtime të disa njerëzve që morën pjesë në lojë, të cilët tani janë në spital dhe autoritetet e ligjit do të marrin masat e nevojshme.

Përgatitja e ndeshjes për fat të mirë nuk u ndikua nga një veprim i tillë i pamatur dhe i rrezikshëm, por megjithatë disa njerëz u plagosën“, deklaron UEFA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!