Prishtina peshkon Folgore

Prishtina- Folgore. Ky është shorti i kampionëve të IPKO-s në turin paraelimintaor të Ligës së Kampionëve. Verdikti i dalë sot nga goglat në Nion të Zvicrës, dukshëm në favor të bardhebluve nga Kosova.

Me pritshmëritë maksimale për të kaluar Prishina në ndeshjen e radhës më fituesin e çiftit Torshvan-Inter Club Escalantde.

Ndeshjet do të zhvillohen në Ishujt Faroe, teksa takimet gjysmëfinale do të luhen më datë 22 qershor, ndërsa finalja më datë 25 qershor.

Gjysmëfinale:
Folgore (SMR) vs Prishtina (KOS)HB Tórshavn (FRO) vs Inter Club d’Escaldes (DHE)

Finale:
Folgore (SMR) / Prishtina (KOS) vs HB Tórshavn (FRO) / Inter Club d’Escaldes (DHE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!