Prishtina e para skuadër që njeh rivalin europian

Prishtina njeh sot kundërshtarin për raundin paraprak në UEFA Champions League

UEFA do të hedhë sot në Nion (12:00) shortin e turit paraeliminator për Prishtinën, kampionen e IPKO-s, atë të i Ishujve Faroe (HB Torshavn), Andorrës (Inter Club) dhe San Marinos (Folgore).

Skuadrat do të luajnë në raundin paraprak për ‘tja lënë vendin me gjysmëfinalen që zhvillohet më 22 qershor dhe me finalen që zhvillohet më 25 qershor.

Pas këtij mini turneu, fituesi i bashkohet turit të parë kualifikues aty ku shorti në 15 qershor e pozicionon me përballjet me eleminim direkt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!