Ndeshjet kryesore të ditës, Juve në duar të ‘Kontes’

Seria A me 4-ër çifte në fushë për javën e 37-të:

Juventus- Inter një superndeshje në kohë të tjera, sot varet nga “Konte” që zbret me statusin e ishit por dhe si kampion me zikaltërit. Për Juven alternativa e vetme, fitorja. Në Romë derbi i ‘Europa League’. Si Roma pritlse ashtu dhe Lacio, jashtë Championsit.

Juve-Inter (18:00)

Specia- Torino

Xhenova- Atalanta

Roma-Lacio

Një derbi në Lisbonë ndryshe. Benfika- Sporting duke nisur nga ora 19:00 me pak interes se kurrë. Shqiponjat për të fituar terren me Porton për vendin e dytë, ndërsa kampionët e rinj të Sporting, për tu mburrur para skuadrës së parë të qytetit në vite.

Beshiktash pas dy humbjeve radhazi në Turqi është kapur në renditje nga Gallata e ‘Perandorit’ Fatih Terim. Të dy ekipet në javën e fundit luajnë titullin. knë nga 81 pikë. Me barazi pikësh, kampion shpallet beshiktash.

Tri takime në Premier League sot: Bërnli- Lides, Sauthempton-Fulham, Brajton -Uest Hem. Çelsi-Lester (18:15), finale në Wembley për FA Cup.

Bundesligë java e parafundit. Katër skuadra në beteje për një vend në Champions dhe po aq (4) në luftë për të qëndruar në Bundesligë.

Gladbah-Shtutgart

Leverkusen Union Berlin

Frajburg-Bajern Mynih

Hertha- Këln

Shalke- Eintraht

Augsburg-Verder

Bielefeld-Hofenheim

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!