Liverpul e bën ‘baltë’, bien edhe Bajerni e Atletiko Madrid

Liverpul pa busull në Premier League. E mund edhe Everton në një sfidë mes dy skuadrave të një qyteti. Humbja e 4 radhazi akuzon jo vetëm kampionët e Anglisë por dhe teknikun Jurgen Klop. Everton me Ançelotin në timon, merr tre pikët në “Anfield” pas 22 vitesh.

Bundesligë emri i skuadrës triumfatore e ka emrin Eintraht Frankfurt. Skuadra ka patur përballë Bajern Mynih ndërsa ka fituar 2-1 duke futur në kolaps renditjen aktuale. Fiton dhe Dortmund në derbi me Shalken 0-4.

Por surprizat nuk kanë të sosur. Në La Liga, befasia vjen nga Atletiko Madrid në fushën e saj. E mund Levante 0-2 kur para 4 ditëve, këto skuadra u ndeshën sërish në një duel të prapamebetur me Enis Bardhin golashënues (1-1).

Ndeshjet sot në 4 kampionate kryesore në Europë:

Seria A:

Lacio- Sampdoria 1-0

Xhenova- Verona 2-2

Sasuolo- Bolonja 1-1

Premier League:

Sauthempton-Çelsi 1-1

Bërnli-Uest Bromuiç 0-0

Liverpul-Everton 0-2

Fulham-Shefild Utd 1-0

La Liga:

Elce- Eibar 1-0

At. Madrid- Levante 0-2

Valencia-Selta Vigo 2-0

Vajadolid- Real Madrid 0-1

Bundesliga:

Gladbah-Mainz 1-2

Frajburg- Union Berlin 0-1

Eintraht-Bajern Mynih 2-1

Këln-Shtutgart 0-1

Shalke- Dortmund 0-4

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!