Pas incidentëve në Marsejë, ikën Boash

Merr shkas nga një afrim pa ‘leje’ por Vijas Boash e kishte mbushur “kupën”.

Portugezi Andre Vijas Boash, pas shantazheve dhe incidentëve te fundit te Olimpik Marsejë, ka kërkuar dorëheqjen nga stoli i marsejezëve.

Gjatë konferencës për shtyp e ka konfirmuar vetë tekniku luzitan ku ka deklaruar se ardhja e lojtarit Olivier Ntcham, e bëri të largohet vetë nga roli i trajnerit nga skuadra marsejeze:

Kisha refuzuar ardhjen e lojtarit Ntcham. Nuk jam dakord me politikën sportive të klubit dhe po jap dorëheqjen time. Nuk më kanë kthyer as përgjigje përse e bënë. E dashuroj Marseille, por personaliteti im nuk preket. Nuk dëshiroj para, asgjë, thjesht dua të largohem”, ishin fjalët e teknikut.

Ndërkaq, tifozët hynë në ndërtesën e sporteve dhe “thyen gjithçka” javën e kaluar. Një lojtar thuhet se u godit. Sulmuan dhe valixhën e AVB (Andrea Vijas Boash) teksa u hap dhe u plaçkit. Një motiv më shumë për të ikur nga Marseja.

Klubi fill pas konferencës së trajnerit, ka dalë me njoftimin duke e shkarkuar zyrtarisht.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!