Blof i Junajtid, Tuhel debuton thatë…

Në Premier League teksa luhet java e 20-të, kanë nisur të konturohen skuadrat në klasifikim. Kështu sot Mançester Junajtid zhgënjeu totalisht në sfidën shtëpiake me Shefild Utd renditur i fundit në tabelën me 20 skuadra.

Ndeshja u mbyll turpshëm për vendasit me shifrat teknikë 1-2. Ndërkaq debuton me një barazim Tuhel në timonin e Çelsit. Londinezët nuk shkuan më tej se barazimi 0-0 me Uolves në ‘Stamford Bridxhe’.

Në anën tjetër dueli i ditës, Everton- Lester u mbyll 1-1. Goli i Hames Rodriguez për ekipin e Ançelotit (30′), u neutralizua nga ‘dhelpra’ Juri Tielemens në të 67′.

Bërnli- Atson Villa 3-2 dhe Brajton-Fulham 0-0, ishin ndeshjet e tjera të ditës në Angli.

Premier, java e 20:

Everton- Lester 1-1

Bërnli- Atson Villa 3-2

Brajton-Fulham 0-0

Mançester Junajtid -Shefild Utd 1-2

Çelsi- Uolves 0-0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!