Reali në Pamplona, Milan një tjetër torineze

Vende-vende kushte të rënduara atmosferike. Sidomos në Spanjë ku acari dhe dëbora mbizotërojnë por sot luhet në tri kampionate elitare europiane.

Seria A në program tri ndeshje me të specifikuarën Milan-Torino. Pas humbjes me Juven pak ditë më parë, te shtëpia e ‘Djallit’, mendojnë kthesën ndaj një tjetre torineze.

La Liga Santander, vjen me katër përballje. Në fushë Real Madrid dhe Barcelona të impenjuara në transfertë.

Ndërkaq, në Bundesligë, pas humbjes së papritur dje të Bajernit 3-2 në fushën e Gladbahut, sot 6 sfida të tjera. Vemendje maksimale te dueli i orës 18:30 teksa përballen Lajpcig- Borusia Dortmund.

Seria A:

Benevento-Atalanta 13:00

Xhenova- Bolonja 18:00

Milan-Torino 20:45

La Liga:

Sevilja- Real Sociedad 14:00

At. Madrid- Bilbao (anuluar)

Granada- Barcelona 18:30

Osasuna- Real Madrid 21:00

Bundesliga:

15:30

Leverkusen- Verder

Frajburg- Këln

Union Berlin- Volfsburg

Shalke- Hofenheim

Mainz-Eintraht

Lajpcig-Dortmund 18:30

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!