Mesi dhe Grizman nga 2, Dortmund leksion Lajpcigut, Atalanta…

Mesi dhe Grizman shënojnë nga dy gola në fitoren e Barcelonës sot ndaj një rivali që ka bërë progres si Granada. La Liga e cila sot për shkak të kaosit me motin anuloi At Madrid- Bilbao. Osasuna- Real Madrid ndali te bardhësia ne shifra 0-0.

Atalanta fiton në A ndaj Benevetos 1-4 dhe pret e qetë javën e ardhëshme. Milan-Torino 2-0.

Bundesligë përpos fitoreve të Frajburgut dhe Shalkes në shifra të thellë, sipkat suksesi i Dortmundit në fushën e Lajpcigut në shifrat 1-3.

Seria A:

Benevento-Atalanta 1-4

Xhenova- Bolonja 2-0

Milan-Torino 2-0

La Liga:

Sevilja- Real Sociedad 3-2

At. Madrid- Bilbao (anuluar)

Granada- Barcelona 0-4

Osasuna- Real Madrid 0-0

Bundesliga:

Leverkusen- Verder 1-1

Frajburg- Këln 5-0

Union Berlin- Volfsburg 2-2

Shalke- Hofenheim 4-0

Mainz-Eintraht 0-2

Lajpcig-Dortmund 1-3

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!