Totenhem 3 gola Lids-it, Betis nuk shënon nga penalltia në derbi

Janë luajtur disa ndeshje në kampionatet kryesore të Europës. Kështu në Premier,Totenhem i dha një leksion të hidhur Lidsit teksa në shtëpi i shënoi 3 gola. Arsenal merr fitoren e tretë radhazi.

La Liga, derbi andaluzian mes Betis dhe Seviljes, i 50-ti për nga numri, u mbyll 1-1. Vendasit e Pelegrinit, humbën një penallti. Në mbrëmje Reali fitoi 2-0 me Selten.

Bundesliga njohu fitoren e beftë të Frajburgut në shtëpinë e Hofenheim 1-3. Rrëzohet Leverkusen ndërsa Lajpcig fiton tri pikë në Shtutgart.

Ndërkaq derbi Rejnxhers- Selltik u fitua nga skuadra e Stiven Zherard 1-0. Praktikisht Rejnxhërs,shumë pranë titullit kampion në Skoci. 62 pikë me 43 teksa Selltik ka 3 takime për të rekuperuar. (Vijon…)

La Liga:

Vijarreal-Levante 2-1

Betis- Sevilja 1-1

Getafe- Vajadolid 0-1

Real Madrid-Selta Vigo 2-0

Bundesliga:

Hohenheim- Frajburg 1-3

Eintraht- Leverkusen 2-1

Këln-Augsburg 0-1

Arminia B- Gladbah 0-1

Verder -Union Berlin 0-2

Hertha-Shalke 3-0

Shtutgart- Lajpcig 0-1

Premier League:

Totenhem- Lids 3-0

Kristal Palasë-Shefild Utd 2-0

Brjaton-Uolves 3-3

Uest Bromuiç- Arsenal 0-4

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!