Nis Bundesliga, java e 14-të me…

Krahas Premier League dhe La Liga, sot në fushë edhe Bundesliga me javën e 14-të të saj.

Si zakonisht kampionati elitar gjerman, nis në orën 15:30 ndërsa në 18:30 Hertha- Shalke dhe në 20:30 Shtutgart- Lajpcig. Kryeson Bajern Mynih me 30 pikë, ndjekin Leverkusen e Lajpcig me nga 28-të.

Kalendari i javës së 14-të Bundesligë 2 janar 2021:

Hohenheim- Frajburg

Eintraht- Leverkusen

Bielefilid- Gladbah

Këln-Augsburg

Verder -Union Berlin

Hertha-Shalke 18:30

Shtutgart- Lajpcig 20:30

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!