Vllaznia nuk ndalet, Kukësi fiton për… ‘Gegën’

Java e 4-ët prodhoi rezultate interesante dhe deri diku surprizë.

Kështu Tirana nuk arrin dot të kalojë Bylisin i cili në ‘Selman Stërmasi’ meritonte ndoshta më shumë se një pikë. 0-0 shifrat përfundimtarë.

Po pa gola dhe Teuta-Vllaznia. Prova e së vërtetës kalohet me sukses nga shkodranët të cilët me meritë janë në krye.

Fiton Partizani në Fier dhe sot e arrin në shifra të thellë ndaj Apolonisë 0-3.

Triumfon Kastrioti në Korçë me vendasit 1-2. Krutanët e Ndreut janë të dytët duke treguar se janë në shëndet të plotë pas kthimit nga Kategoria e Parë.

Kukësi del nga ‘llogorja’ dhe mund Laçin në ‘Elbasan Arena’ 1-0. Një fitore me dedikim për teknikun Skënder Gega që po vuan nga COVID-19. Ka menduar Agim Ibrahimi më i miri në fushë për të dyja skuadrat.

Shifrat e javës së 4-ët:

Tirana- Bylis 0-0

Skënderbeu- Kastrioti 1-2

Apolonia- Partizani 0-3

Teuta- Vllaznia 0-0

Kukësi- Laçi 1-0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!