Europa League mbyll fazën ‘Play off’, nesër shorti i grupeve

Dramë në Portugali, Rio Ave- Milan 1-1 në 90′, 2-2 në shtesë dhe 8-9 me penallti. Milan në grupe.

Jashtë kompeticionit, Volfsburg, Kopenhagë, Sporting Lisbonë

Ndeshjet play-off të ditës së sotme përpos eleminimit te Tiranës nga Jang Bojs 3-0 zbuloi edhe emrat e ekipeve që kaluan fazën e fundit përpara se të vendosen nesër në grupe.

Nëse në Champions situata duket më e stabilizuar tabela e rezultateve të sotme në EL, tregon se disa nga emrat e mëdhenj të futbollit në këtë kompeticion, janë thyer.

Volfsburg që kaloi Kukësin eleminohet nga grekët e AEK Athinë ndërsa edhe Sporting Lisbonë mundet keq nga LASK në Lisbonë 1-4.

Në fazen e grupeve edhe Hapoel Ber Sheva që eleminoi Laçin( turi 2) dhe Granada që kaloi Teutën po në turin e dytë kualifikues.

Shifrat e plota të ditës:

Kluzh-KuPs 3-1

Dinamo Zagreb-Flora Tallin 3-1

Ararat- Cvrena Zvezda 1-2

Rosenborg- PSV 0-2

Sharleroi-Leh Poznan 1-2

Malmo-Granada 1-3

Slovan Liberec-APOEL Limasol 1-0

Hapoel Ber Sheva-Pilzen 1-0

Dinamo Brest-Ludogorets 0-2

Sarajevo- Selltik 0-1

Legia Varshavë-Karabak 0-3

Kopenhagë-Rijeka 0-1

Standart Liezh-Fehervar 3-1

Jang Bojs– Tirana   3-0

Bazel-CSKA Sofje 1-3

Dundalk– Klasvik 3-1

AEK Athinë-Volfsburg 2-1

Rejnxhers- Gallatasaraji 2-1

Sporting Lisbonë- LASK Linz 1-4

Rio Ave –Milan 1-1 (shtesë 2-2, Pen 8-9)

Totenhem– Makabi Haifa 7-2

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!