Nisin kampionatet elitare, Atletiko- Barcelona…

Europa e Nations League,pasi dha verdiktet e grupëve, ia la vendin kampionateve të cilët sot nisin në të gjithë kontinentin. Në Spanjë, këtë edicion, Atletiko Madrid duket se do këtkojë titullin kampion në La Liga. Në 21:00 pret në ‘Wanda Metropolitano’, Barcelonën.

Vijarreal- Real Madrid një betejë në vete. Ky takim nis në 16:15.
Te madrilenët, mungojnë: Ramos, Militao, Kasemiro, Benzema e Joviç.

Një tjetër takim me pritshmëri të lartë ai i Premier Ligës angleze mes Totenhemit dhe Sitit të Guardiolës i cili dje zgjati kontratën me ‘qytetarët’ deri në 2023.

Sot, ndeshje në Ligat elitare europiane:

La Liga:

Levante- Elce

Vijarreal- Real M. (16:15)

Sevilja- Selta

At. Madrid- Barcelona (21:00)

Bundesliga:

Bielefild- Leverkusen (15:30)

Bajern Mynih- Veredr

Hofenheim- Shtutgard

M’Gladbah- Augsburg

Shalke- Volfsburg

Eintraht- Lajpcig

Hertha- Dortmund

Premier Liga:

Njukasëll- Çelsi

Aston Vila- Brajton

Totenhem- M.Siti (18:30)

M. Junajtid- Uest Bromuiç

Seria A:

Krotone- Lacio

Specia- Atalanta

Juventus- Kaljari (20:45)

Ligë 1:

Brest- Sent Etien

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!