Xhokoviç përjashtohet nga US Open

Novak Xhokoviç përjashtohet nga US Open. Lajm i bujshëm vjen nga SHBA, atje ku po zhvillohet turneu i rëndëishëm me ‘raketa’.

Numri 1 në botë, i përfolur gjatë pandemisë globale për disa festime të shfrenuara me miq në Ballkan, i ka dhënë lamtumirën turneut.

Shkak u bë një goditje me top e serbit ndaj njërit prej gjyqtarëve të ndeshjes mes tij dhe spanjollit Pablo Karreno në turin e katërt të garave.

Aq ka mjaftuar dhe komisioni drejtues ka vendosur përjashtimin e Xhokoviç duke e cilësuar veprimin e tij si antisportiv.

E gjithë kjo situatë më bën vërtet të trishtuar dhe bosh. Kam kontrolluar se si ndihet gjyqtarja e linjës dhe, sipas informacionit që kam marrë, ajo ndihet mirë, falë Zotit”, shkroi Novak Xhokoviç në rrjetet sociale në lidhje me incidentin në ndeshjen e raundit të 4-të të US Open.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!