Teksasi, “dritë jeshile” për sportet…

Edhe pse SHBA janë ndër vendet më të goditura nga pandemia globale e Covid-19, njëri prej shteteve të saj, ka hapur dritën e gjelbërt për sportet.

Guvernatori i Teksasit, Greg Abot ka deklaruar, se klubet profesioniste të bejsbollit, basketbollit, bejsbollit, softballit, golfit, tenisit, futbollit dhe garave automobilistike, do të lejohen t’i rifillojnë aktivitetet dhe kampionatet e tyre, që nga 31 maji.

Por këto veprimtari ka qartësuar guvernatori Abot, do të zhvillohen pa praninë e tifozëve në stadiumet e këtyre sporteve…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!