Amadeus nga Sanremo në ‘San Siro’ për…Interin

Moderatori i njohur italian, tifoz i ‘çmendur’ i Interit, parashikon fitoren zikaltër… “Që fëmijë dëshiroja të bëhësha trajner…”

Drejtoti festivalin e Sanremos në 5 mbrëmje ndërsa sot së bashku me bashkëshorten Xhovana dhe djalin Zhoze, do udhtojë drejt Milanos për të ndjekur derbin Intar- Milan.

Moderatori i njohur i ekranëve italiane Amadeus, pak orë pas festivalit të 70-të shoqëruar mes miqsh dhe kritikash, thotë se Interi i tij fiton 2-1 dhe se golat i shënon Eriksen e Lukaku.

Zbulon se ka dëshiruar të bëhej trajner. Përmend dhe ka idhull Trapatonin

Sanremo në 5 ditë, ishte si një kampiont ne vete. Që fëmijë dëshrioja të bëhesha trajner. Një punë që jeton me riskun. Më pëlqente karizma e Trapatonit.’

Derbi?

Është i vështirë parashikimi. po sbilancohem dhe them: Fitojmë ne 2-1 (Inter) dhe shënojnë Eriksen e Lukaku‘- tha Amadeus i cili në nder të Murinjos, i ka vënë emrin Zhoze të birit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!