Derbi i çmendur, Inter ‘përbindësh’

Seria A: Inter- Milan 4-2

Fjala e ndaluar në një derbi, mbetet se kush niset favorit. Dhe kur bëhët fjalë për Inter-Milan, progonozat vërtetë që janë të ndaluara.

Në ‘San Siro’ të ezauruar Milani i Piloit, e vuri shumë në vështirësi Interin në pjesën e parë.

Dy gola njëri nga Rebiç e tjetri nga Ibrahimoviç, në vetëm 5 minuta të fundit të së parës, duket se e shkatërruan përpara kohe skuadrën e Kontes.

E dyta provon të kundërtën… Nis si me magji për vendasit teksa Inter me Brozoviç e Vesinon, barazojnë në 51 e 53.

Zgjohet Milan e provon të marrë kryesimin por ‘madonina’ e mbrëmjes, figuron skuadra zikaltër.

De Vrij në të 74-tën shënon të tretin ndërsa me Eriksen që hyri si zëvendësues, Interi vallëzon lirshëm. Një goditje e danezit nga 30 m larg, bën të pllakosë heshtja me topin që stampohet në kryqëzimin e shtyllave të Donarumes…

Ka kohë për festë nga Lukaku ndërsa në shtesë realizon në perfeksion golin e 4-ët. Milan në ‘tapet’

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!