Melburni eleminon Kashimën, Basha protagonist

Ditën e sotme janë luajtur dhe po zhvillohen disa takime të AFC Championsit të Azisë.

Kështu, Shangai SIPG mundi Buriamin 3-0, Seul- Kedah 4-1, Tokio- Ceres 2-0, Al Ain-Buniodkor 1-0.

Rayan-Estegal 0-5, Al Sailia-Khodrou 0-0 (po luhet koha shtesë (2×15) ndërsa Al Ahli Jedah-Istiklol starton në 18:30.

Interesant fakti që skuadra e Migjen Bashës Melburn Viktori (Australi) realizoi kualifikimin historik. Ekipi australian eci për më tej duke mundur në Japoni Kashima Antlers me rezultatin 0-1.

Ish-futbollisti kuqezi, u aktivizua për 90 minuta duke u vlerësuar me notë maksimale. Golin për skuadrën e Bashës,e shënoi Nabout në minutën e 54-ët.

Një javë më parë, Migjen Basha pati shënuar ndaj Balit të Indonezisë po për AFC Champions League, në minutën e 14-të duke i hapur rrugë fitores në shifrat 5-0.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!