Napoli në gjysmëfinale, shqiptarët protagonistë…

Kupa e Italisë: Napoli- Lacio 1-0 (Insinje 3′)

Gatuzo ia hedh ndaj Lacios në një sfidë me një takim në kupë. Napoli pas fitores minimale, ka siguruar pjesëmarrjen në gjysmëfinalet e Kupës së Italisë.

Vendimtar Insinje teksa shenon kur ishin luajtur vetëm 3 minuta lojë. Një ndeshje shumë e luftuar, me Napolin si rrallë herë këto javë, kërkues e luftarak.

Elseid Hysaj për Napolin dhe Tomas Strakosha te Lacio, shqiptarët që u kthyen në protagonistë të takimit.

Shkodrani doli nga loja pas dy te verdhave teksa portieri shqiptar për pritjet.

Shtylla, kartonë të kuq (2) dhe vetëm një gol me Imobilen që humb një penallti për 1-1. Në fund Napoli merr biletën dhe Gatuzo frymë lirisht…