Konte buzëqesh, vjen mbrojtësi i Junajtid

Një e enjte fatlume për Interin e Milanos. Skuadra zikaltër, duket se ka marrë frytet e një pune intensive në merkato.

Kësisoji, Antonio Konte më në fund mund të buzëqeshë. Pas zhbllokimit të shkëmbimit Politano-Spinacola, Interi mbylli planin e afrimit me Eshli Jang.

Ish-kapiteni i Mançester Junajtid, ka arritur akordin me një dëmshpërblim ndaj Junajtid prej 1.5 milion eurosh.

Që në fillim të vitit, Jang kishte refuzuar rinovimin me ‘Djajtë e Kuq’ vetëm për të patur një aventurë të re në Itali.

Lojtari pritet nesër në Milano për ekzaminimet mjekësore dhe nënshkrim të kontratës 18-mujore. Pas dere edhe Eriksen e Zhiru….Interi nuk pret.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!