Karagunis në formë, i jep fitoren Greqisë

Miqësore bamirësie veteranësh në ‘Air Albania’: Turqi-Greqi 0-1.

Greqia kalon me një gol të Karagunis Turqinë në gjysmëfinalen tjetër të ndeshjeve me nga 35 minuta në ‘Air Albania’.

Ish- lojtari i famshëm i Interit, Fulhamit dhe Benfikës, Jorgos Karagunis sot 42 vjeç, konkludoi një penallti të akorduar nga gjyqtari Kridens Meta pak minuta përpara fundit.

Për tu evidentuar fakti që skuadra turke, në këtë takim bamirësie,nuk kishte asnjë futbollist në stol.

Pas këtij dueli, mësohet çifi finalist. Do të jenë Italia dhe Greqia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!