Ançeloti, pranoj gabimet në fushë, jo VAR-it

Napoli- Atalanta (2-2) në fund të tetorit, është kthyer sërish në vemendje.

Në një takim konsultues me teknikat bashkëkohore të specialistëve dhe në prani të shumë trajnerëve të Seria A e B, Karlo Ançeloti , trajneri i Napolit, ka folur gjërë e gjatëë.

Kryesisht është ndalur të roli i arbitrit në fushë dhe atë që ofron sistemi VAR.

 “Jam dakort me vendimin e arbitrit në fushë por kurrësesi me atë që rekomandon VAR. Duhet hequr  shprehja që vjen nga VAR, për mua është penallti apo hofsajt.

Ata që udhëzojnë nga dhoma e sistemit të teknollogjisë janë nën nivelin e gjyqtarëve më të mirë që ka Italia’- ka thënë  ndër të tjera Ançeloti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!