Kupa e Mbretit në Jedah…

Kupa e Mbretit nuk është diçka e ‘thjeshtë’. Gjigandët spanjollë, Reali i Madridit, Barcelona, Atletiko Madrid dhe Valencia, kanë njohur kundërshtarin e gjysmëfinaleve e cila këtë edicion do të zhvillohet jashtë Spanjës.

Federata Spanjolle, ka përcaktuar datat 8, 9 dhe 12 janar 2020 (finalja) shortin me çiftet Real- Valencia dhe Barcelona- Atletiko Madrid.

Vendi  pritës Arabia Saudite. Hap këtë mini ‘botëror’ spanjoll, Real- Valencia me 8 ndërsa një ditë më vonë, Barcelona-Atletiko. Finalja me 12 janar ne Jedah.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!